חוקרים פרטיים יכולים לסייע לכול אדם, ובמיוחד לעורכי דין, כי הם יכולים לבצע עבורם עבודות מחקר ומעקב. בנוסף, הם מצוידים בניסיון ובמומחיות הנדרשת כדי לספק תובנות ייחודיות באשר לנכסים, לחברות או לאנשים שנמצאים תחת חקירה. חוקר פרטי יכול גם לחקור ולערוך ראיונות כדי לחשוף מידע חדש שיכול להיות בעל ערך רב לללקוח.

הנה כמה שאלות שיעזרו לכם לבחור את שירותיו של החוקר הפרטי המתאים לכם ביותר.

 1. האם לחוקר הפרטי יש רישיון וביטוח?

כל אדם שעובד כחוקר פרטי חייב להיות בעל רישיון. לכן, מומלץ לבקש מהחוקר הפרטי הפוטנציאלי שאתם בודקים להראות לכם את הרישיון שלו. אחרי הכול, אתם רוצים לבחור בחוקר פרטי בעל רישיון בתוקף המוכיח שהוא עומד בתקנים המיוחדים שקבע החוק.

בנוסף, כיוון שהחוקר הפרטי יעבוד מטעמכם, חשוב לוודא שיש לו ביטוח שיכסה כל מצב, כך, אם חלילה יפגע ברכוש או במישהו כשהוא עובד למענכם, לא תסתבכו בתביעות כספיות.

 1. האם החוקר הפרטי יכול להעיד בבית המשפט?

מומלץ לבחור בחוקר פרטי בעל רקע בתחום אכיפת החוק, שמבין את המערכת ויודע כיצד ניתן לפעול במסגרתה. כך תבטיחו שהחוקר מסוגל להמציא ראיות או מסמכים משפטיים אחרים לבית המשפט ומוכן להעיד על הראיות שבידיו.

כלומר, ודאו שלחוקר הפרטי יש ניסיון רב בחוק ובדקו שהוא אכן מוכן להעיד בבית המשפט.

 1. מהי הכשרתו של החוקר הפרטי?

חשוב לבדוק את הרקע וההכשרה של החוקר הפרטי, לדוגמה:

 • האם יש לו ניסיון באכיפת החוק?
 • האם הוכשר כראוי כדי להפוך לחוקר פרטי מקצועי והוא לא סתם חובבן שקרא הרבה ספרי בלשים?
 • אילו מקרים קודמים הוא חקר? (זה גם יעזור לכם לברר אם המקרה שלכם נמצא בתחום ההתמחות שלו).

פנייה למשרד חקירות בעל מוניטין יכול להבטיח שיועמד לרשותכם חוקר פרטי מנוסה ובעל כישורים, כי המשרד כבר ביצע את כל העבודה עבורכם.

משרד חקירות איכותי גם מספק הכשרות והדרכות לעובדים שלו, כך שהחוקרים הפרטיים שלהם אמורים להיות בקיאים בטכנולוגיה ובטכניקות המעקב העדכניות ביותר, ובעלי הכלים והכישורים הנכונים לביצוע העבודה.

 1. מה מאפיין את החוקר הפרטי?

במפגש הראשון שלכם עם החוקר הפרטי, שימו לב מהו הרושם הכללי שלכם ממנו. למשל:

 • האם החוקר מתעסק יותר מדי בכסף ובתשלומים (זכרו, הצרכים שלכם קודמים לכל דבר אחר)?
 • האם התחושה שלכם היא שתוכלו לסמוך עליו?
 • מה דעתו של החוקר הפרטי על סודיות?
 • האם נראה לכם שמדובר באדם אתי?

למרות שחוקרים פרטיים לא נדרשים לרמות סודיות כמו יחסי עורך דין- לקוח או רופא – מטופל, חוקר פרטי טוב ומקצועי אמור לכבד את הסודיות שלכם. הוא לעולם לא יסגיר מודיע ויבטיח שכל מה שקרה ביניכם לא ייחשף.

 

מעוניינים במידע נוסף? צרו איתנו קשר

סגירת תפריט

צרו איתנו קשר