הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת על מנת לשפר את חיינו ובמקביל לשמור על איכות הסביבה. יחד עם חידושי הקדמה ניתן למנות גם את הרכב החשמלי – אחת הדוגמאות הטובות ביותר לניידות יעילה ונוחה אשר תפעולה ידידותי לסביבה. לרכב החשמלי מגוון שימושים, בין היתר לצרכי אבטחה. אם כן, כיצד לבחור רכב חשמלי לצרכי אבטחה? אם גם אתם מתלבטים, הכתבה הבאה נועדה עבורכם.

רכב חשמלי

רכב חשמלי הוא למעשה רכב בו ההנעה מתקבלת על ידי מנוע חשמלי, בשונה ממנוע בעירה פנימית – בנזין או דיזל. ברכב החשמלי, מקור האנרגיה הוא החשמל האצור בסוללות. מהסוללות החשמל מועבר אל מנוע חשמלי מבוקר מחשב שמוביל להנעת גלגלי המכונית. יש לציין שמנוע חשמלי הוא בעל יכולת גבוהה יותר לניצול אנרגיה מאשר מנוע הבעירה הפנימית, מכיוון שאין בו את אובדן האנרגיה שנוצר כתוצאה מריבוי חלקים נעים או יצירת חום.

לרכב החשמלי יתרונות בולטים כאשר מדובר בעלויות שוטפות – עלות הטיפולים עבור רכב חשמלי נמוכה יותר מאשר של רכב בעל מנוע בעירה פנימית. כמו כן, מנועים אשר מונעים על ידי סוללה לא דורשים החלפת שמנים.

טעינת רכב חשמלי

טעינת רכב חשמלי תלויה במספר גורמים, ביניהם ההספק החשמלי של אמצעי הטעינה, ההספק המקסימלי שהרכב מסוגל לקבל בשעה וקיבולת הסוללה של הרכב. אלמוג קינן מחברת איוי אנרג'י מסביר לנו שעדיף לדאוג מראש להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי – ברוב המקרים, על מנת להטעין רכב בטעינה רגילה בעמדת טעינה לרכב חשמלי במרחב הציבורי ייקחו מספר שעות, לצד לילה שלם בעמדת הטענה ביתית. כמובן, התזמונים תלויים גם בסוג הרכב.

האוטו שלנו חשמלי וירוק

יש להדגיש שלרכבים החשמליים יש תפקיד מפתח עבור הפחתה ניכרת של זיהום האוויר גם בתוך הערים וגם מחוץ להן, הודות לעובדה שהזיהום נשאר רק במקום בו החשמל מיוצר – תחנות הכוח. באופן בזה, העיר יכולה להתנקות מחלקיקים וגזים רעילים כמו פיח. בנוסף, ידוע כי המנועים החשמליים יעילים יותר, לכן יתאפשר לנו לנסוע יותר תוך צריכת פחות אנרגיה.

רכב חשמלי לצרכי אבטחה

מעניין לציין שבשנים האחרונות צה"ל משקיע במעבר לשימוש בכלי רכב חשמליים נטולי פליטת חומרים מזהמים על מנת להקטין את צריכת החשמל. במסגרת פיילוט למעבר זה, משרד הביטחון רכש עבור צה"ל רכבים חשמליים של חברת MG בשביל שסיורים סביב בסיס הקרייה. למעשה, הרכבים החשמליים ישמשו את המשטרה הצבאית וכרכבי אבטחה.

איך לבחור רכב חשמלי שמתאים לצרכי אבטחה

לסיכום, על מנת לבחור רכב חשמלי לצרכי אבטחה, יש לשים לב למספר דגשים מרכזיים. ראשית, ברכב מוכרחה להיות רמת בטיחות גבוהה אשר עומדת בדרישות בטיחותיות מחמירות. שנית, על הרכב לכלול מערכות מתקדמות כמו מערכת בקרת שיוט אדפטיבית ומערכות שיתערבו בשעת הצורך ויסיטו את ההגה בשעת סכנה – מערכת בקרת סטיה מנתיב, לצד מערכת בלימה.

בנוסף, במקרה של רכב חשמלי יש להעניק תשומת לב מיוחדת גם לעמדת הטעינה. הדרישות לעמדת הטעינה יכולות להשתנות בהתאם למקומות בהם ימוקמו ויותקנו (למשל, בסיסי צה"ל בעלי התנאים השונים). אולם ניתן לסכם ולומר שעל עמדת ההטענה להיות יעילה ומהירה ככל האפשר.

מעוניינים במידע נוסף? צרו איתנו קשר

סגירת תפריט

צרו איתנו קשר